Sokół B-ta 0:6 Iskra Głg - relacja z meczu

Sokół Borzęta – Iskra Głogoczów 0:6 (0:1)

W sobotnie popołudnie na sztucznej murawie w Myślenicach stanęły naprzeciw siebie ekipy z Borzęty i Głogoczowa.

Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron. Przez pierwsze dwadzieścia minut spotkania żadnej z drużyn nie udało się zdominować przeciwnika. W tym okresie bardzo bojowo i walecznie nastawiony zespół z Borzęty mógł nawet objąć prowadzenie, gdy po błędzie naszej obrony od linii środkowej boiska sam na sam z P.Mistarzem wyszedł napastnik gospodarzy. Sytuację wspaniałym powrotem i dogonieniem napastnika uratował R.Wajda.

Od 20 minuty spotkania rozpoczęła się zauważalnie rysować przewaga lidera ligi. Coraz groźniejsze ataki i znów zdecydowana przewaga w szybkości, wytrzymałości i sile, sprawiły, że kwestią czasu będzie otwarcie wyniku na korzyść drużyny z Głogoczowa. Sytuacje A.Gołębia, Ł.Starowicza czy K. Rączki w niebywałym stylu wybraniał bramkarz z Borzęty. Gdy wydawało się ,że pierwsza odsłona zakończy się bezbramkowo, w 45 min. bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę zdobył K.Rączka z małą pomocą obrońcy stojącego na linii bramkowej. Druga odsłona ,to już mecz do jednej bramki. Atak za atakiem, sytuacja za sytuacją i najmniejszy wymiar kary dla Sokoła jakim zakończył się mecz czyli 0:6 . Gdyby Iskra była bardziej skuteczna to wynik byłby dwucyfrowy, lecz nie okazałe 0:6 równie dobrze oddało przewagę lidera. Bramki w drugiej odsłonie zdobył : trzykrotnie Kamil Rączka , raz Łukasz Starowicz i raz po 60 –cio metrowym rajdzie Krzysztof Księżarczyk.

Iskra G. : P.Mistarz – M.Starowicz, J.Piwowar( 70. M.Suder), K.Księżarczyk, R.Wajda - G.Buraczek(75.M.Maj), M.Buraczek, D.Basista(80. D.Moskała),A.Gołąb-Ł.Starowicz(60.P.Piszczek), K.Rączka