Iskra Głg 2:1 Gościbia S-ce - relacja z meczu

Iskra Głogoczów – Gościbia Sułkowice II 2:1 (0:1) (? 23 min. - Kamil Rączka 67 i 90 min. )

Sobotnie spotkanie odbyło się na namokniętym placu co na pewno obniżyło możliwości gry obu zespołom. Pierwsza połowa to słaba gra gospodarzy. Spotkanie przybrało charakter meczu walki, gdzie obie strony fizycznymi środkami próbowały zdobyć przewagę. Ok. 20 min. spotkania długa piłka na stoperów Iskry została przedłużona w stronę naszego bramkarza, który wyszedł po nią na 16 metr, lecz uprzedził go napastnik gości i przyjezdni prowadzili. Iskra nie poprawiła swojej gry, a jedynym godnym zapamiętania akcentem był strzał z dystansu Adriana Gołębia, który zatrzymał słupek gości. Do przerwy 0:1, po słabej grze. W drugiej odsłonie Iskra podobnie jak w meczu z Jaworem Jawornik odmieniła swoje oblicze. Już w 50 min. bramkarz gości w sytuacji 1X1 fauluje Łukasza Starowicza. Do rzutu karnego podchodzi Marcin Starowicz lecz strzela ponad bramkę Gościbii. Kolejne minuty meczu to coraz większa przewaga Iskry pod względem biegowo-siłowym, czego skutkiem są kolejne sytuacje strzeleckie. Groźnie kontrowali piłkarze gości, lecz znów pewnie bronił Piotr Mistarz. Piłkarze Iskry postawili na swoim po dwóch błędach stoperów Gościbii, które bezwzględnie wykorzystał kapitan naszego zespołu Kamil Rączka. Zwłaszcza bramka na 2:1 w ostatnich minutach meczu zasługuje na brawa. Kapitalny lob z 18 metrów i 2:1, co oznacza szóste zwycięstwo w 7 ostatnich meczach ligowych.

Iskra G. : P.Mistarz – M.Starowicz(75.M.Suder),M.Buraczek,R.Wajda,G.Kryca (45.J.Piwowar)-G.Buraczek(75.M.Maj),T.Buraczek,D.Basista,A.Gołąb-Ł.Starowicz(60.P.Piszczek),K.Rączka