Iskra Głg 1:2 Dukla B-na - relacja z meczu

3 punkty po przegranym meczu …

Iskra Głogoczów – Dukla Bysina 1:2 (1:0)

Sobotnie spotkanie zakończone wynikiem 1:2 na korzyść Dukli Bysina pokazało wszelkie mankamenty i braki Iskry. Spotkanie, które Iskra znakomicie rozpoczęła : podanie P. Piszczka do A. Gołębia i ten „wypuszcza” K. Rączkę sam na sam - 1:0 po 2 minutach gry. Od tego momentu rozpoczyna się fatalne spotkanie w wykonaniu Iskry. Nieporadność przy konstruowaniu ataków – apatyczność i brak ruchu zawodników. Statyczna i szarpana gra w ataku. Piłka wyprowadzana przez obrońców nie przedostawała się do linii pomocy i ataku Iskry. W drugiej połowie gra niewiele się zmieniła. Iskra próbowała ataku pozycyjnego, ale brak ruchu i pokazywania się do podań sprawiał, że goście broniący ósemką przed swoim polem karnym nie mieli żadnego problemu w niedopuszczaniu zawodników Iskry do dogodnych, strzeleckich sytuacji. W okolicach 60 minuty Dukla strzeliła w przeciągu 5 minut dwie bramki po dziecinnych błędach naszego zespołu. Rzucenie się do odrabiania strat nadal było szarpane i bez pomysłu, czego skutkiem były groźne kontry Dukli.

Reasumując, spotkanie pokazało drugie oblicze Iskry : jako zespołu apatycznego w ataku , bez agresji i bliskiego krycia w defensywie .

Miejmy nadzieję, że spotkanie to będzie kubłem zimnej wody dla piłkarzy Iskry, który brutalnie uświadomi im, że walka o Mistrzostwo ligi to 22 spotkania, a z każdy kolejny mecz ,to nowa bitwa, którą należy stoczyć z takim samym zaangażowaniem i oddaniem.

Ps. Po spotkaniu okazało się, dwóch zawodników Dukli grało nielegalnie, czego skutkiem będzie prawdopodobnie walkower na naszą korzyść.