Raba II D-ce 0:5 Iskra Głg - relacja z meczu

Raba Dobczyce II – Iskra Głogoczów 0:5 (0:1) (Kamil Rączka x2, Adrian Gołąb x2, Marcin Maj)

Hit rundy dla Głogoczowa !

W niedzielne popołudnie w przedostatniej kolejce myślenickiej B-klasy stanęły naprzeciw siebie dwie pierwsze drużyny w lidze. Gospodarze, drugi zespół Raby Dobczyce w lidze zajmował drugą pozycję, goście Iskra Głogoczów to nieprzerwanie od pierwszej kolejki lider w walce o mistrzostwo Serie B.

Najważniejsze spotkanie rundy jesiennej zakończyło się potwierdzeniem przez Iskrę miana najlepszej drużyny. Zespół z Głogoczowa będący na czele ligi od pierwszej kolejki, pokazał w tym spotkaniu, że zdolny jest grać na bardzo wysokim poziomie.

Spotkanie rozpoczęło się od spokojnej, bezpiecznej gry obu drużyn, które zaczęły od obustronnego rozpoznania przeciwnika. Iskra ustawiła się w średnim pressingu i spokojnie rozbijała ataki rywali w okolicach linii środkowej boiska. Już około po 20 minutach meczu wyraźnie zarysowywała się dominacja Iskry. Do tej pory jedyne warte odnotowania są groźny strzał z 18 metrów zawodnika Raby doskonale sparowany przez Piotra Mistarza oraz znakomite uderzenie K.Rączki, które zatrzymała poprzeczka. Później akacja za akcją coraz groźniej atakowała Iskra. Znakomicie dysponowani tego dnia w środku pola Tomasz i Mariusz Buraczkowie przerywali akcje Raby inicjując coraz to groźniejsze ataki Iskry. Piłka w posiadaniu Iskry krążyła szybko i dokładnie. Większość ataków Głogoczowian kończyło się prostopadłymi piłkami do skrzydłowych i napastników. Wszyscy „szukali gry”, zespół czuł się wyraźnie pewny swych możliwości. W defensywie zaś Iskra grała zdecydowanie, z asekuracją i przede wszystkim pewnością.

W 40 min. napór Iskry zakończył się znakomitą akcją „po trójkącie” K. Rączki z D. Basistą, po której K. Rączka pokonał bramkarza Raby. Chwilę później Iskra stworzyła sobie następne sytuacje bramkowe : K. Rączka po znakomitym prostopadłym podaniu M. Buraczka mija bramkarza i przed pustą bramką traci pechowo równowagę…; A.Gołąb atakuje ze skrzydła i trafia z ostrego kąta w słupek.

W drugiej odsłonie Iskra nadal grała na tym samym poziomie : blisko przeciwnika, często odbierając piłkę na wyprzedzenie i asekurując się wzajemnie. Gospodarze nie mogli stworzyć sytuacji bramkowych, coraz bardziej bezradni często uciekali się do fauli na szybszych tego dnia graczach Iskry. Bramki i potwierdzenie lepszej dyspozycji były raczej kwestią czasu. I tak też się okazało : w 65 min. znakomita centra prawą nogą z lewego skrzydła R. Wajdy w pole karne, znakomite sklejenie piłki K. Rączki i 2:0. Następnie A. Gołąb znakomicie „zabiera się„ z piłką i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, grającym na co dzień w lidze okręgowej, lewą nogą strzela na 3:0. Następna akcja to znów centra prawą nogą R.Wajdy z lewego skrzydła ,akcję zamyka D. Basista podaniem wzdłuż linii bramkowej, które na raty zamienia na gola A.Gołąb i jest 4:0. Bramka na 5:0, to rzut rożny K.Rączki i piękna główka M.Maja. Zniechęcona i wyraźnie słabsza Raba i tak mogła być zadowolona, że nie straciła tego dnia większej ilości bramek. Zespół z Głogoczowa w ważnym spotkaniu pokazał, że potrafi zmobilizować się i zagrać znakomity mecz. W takiej formie, mierząc się nawet o poziom wyżej Iskra może sprostać każdemu. Kluczem do sukcesu jest utrzymanie przez drużynę takiego poziomu w każdej następnej potyczce.

Iskra Głogoczów : P.Mistarz-M.Starowicz,K.Księżarczyk (70. G.Kryca),J.Piwowar,R.Wajda-M.Suder (65.G.Buraczek), T.Buraczek,M.Buraczek(72.M.Maj),A.Gołąb – D.Basista,K.Rączka.