LKS Rudnik II 0:2 Iskra Głg - relacja z meczu

Iskra Głogoczów – LKS Rudnik II ( Grzegorz Buraczek 41., Jarosław Starowicz 80.)

Mecz Iskry z drugim zespołem Rudnika zakończył się zwycięstwem zespołu z Głogoczowa 2:0 (1:0) .

Drugi mecz sezonu okazał się dla Iskry trudną przeprawą. Dobrze grający w defensywie zespół Rudnika sprawił dużo większe problemy, niż poprzedni przeciwnik Iskry zespół Górek Myślenice. Od pierwszej minuty spotkania Iskra ruszyła po trzy punkty, lecz niezwykle doświadczona i pewnie grająca drużyna Rudnika odpierała ataki Iskry szukając okazji w kontratakach. Już w 3 min. Groźny strzał z rzutu wolnego odnotował Krzysztof Księżarczyk. Minutę później z rzutu wolnego uderzał Mariusz Buraczek, lot piłki zmienił Daniel Basista i piłka znalazła się w siatce Rudnika. W tej sytuacji sędzia dopatrzył się spalonego. Iskra nie zwracając na to uwagi, odbierając piłkę wysoko i agresywnie nie pozwalała przeciwnikowi na skonstruowanie jakiegokolwiek ataku. Należy przyznać, że mimo bardzo grząskiego boiska oba zespoły próbowały konstruować akcje w sposób planowy. Mecz cechował się walką o każdy centymetr boiska. Żaden z zespołów nie odpuszczał żadnej piłki. W 26 min. po kombinacji w środku pola z 18 m. precyzyjne uderzył Rączka, lecz piłka o centymetry minęła lewy słupek Rudnika. Dwie minuty później akcję prawym skrzydłem zakończył groźną centrą Grzegorz Buraczek, akcję na dalszym słupku podręcznikowo zamknął lewoskrzydłowy Adrian Gołąb i Rudniczan uratował słupek. Iskra grająca konsekwentnie i cierpliwie ciągle, atak po ataku oczekiwała na następną sytuację. W 40 min. lewym skrzydłem ruszył Gołąb ,wszedł w pole karne i próbując minąć obrońcę przeciwnika „jeden na jeden” został sfaulowany. Do jedenastki ze stoickim spokojem podszedł Mariusz Buraczek, lecz jego intencję odczytał bramkarz ,broniąc jedenastkę, lecz do piłki pierwszy w polu karnym dobiegł jego młodszy brat Grzegorz Buraczek i strzałem z ostrego kąta dał Głogoczowowi zasłużone prowadzenie. Rudnik w pierwszej połowie odpowiedział tylko jednym strzałem z dystansu, który pewnie sparował pewny tego dnia Piotr Mistarz.

Druga połowa toczona w znacznie cięższych warunkach rozpoczęła się od dwójkowej akcji Rączka – Łukasz Starowicz i sytuacji bramkowej tego drugiego. Później spotkanie charakteryzowała fizyczna walka w środku pola. W pewnym momencie walkę w środku pola zaczęli wygrywać doświadczeni zawodnicy Rudnika, co skutkowało coraz częstszymi strzałami z dystansu. Jeden z nich zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką. Reakcją Iskry było wzmocnienie środka pola silnym fizycznie Krzysztofem Chrobakiem, który przeważył szalę rywalizacji w środku pola na stronę Iskry. Od tego momentu Rudnik przestał zagrażać bramce Iskry. W 75 m. z dystansu tuż obok słupka uderzył Marcin Starowicz. W 80 min. piłkę dostał wprowadzony po przerwie napastnik Jarosław Starowicz wszedł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie podwyższył wynik spotkania na 2:0.

Za spotkanie na pewno wyróżnić należy defensywę Iskry, która zaczyna tworzyć niezwykle solidny monolit, trudny do sforsowania. O ile spotkanie z Górkami było stosunkowo łatwe, więc ewentualne pochwały mogły okazać się na wyrost, to w spotkaniu z solidnym zespołem Rudnika pokazała, że fundamenty zespołu z Głogoczowa są niezwykle solidne, co dobrze rokuje na przyszłość.

Generalnie cały zespół pokazał się z dobrej strony. Przede wszystkim pokazał ,że ma charakter i chęć do walki o każdy centymetr boiska, co miejmy nadzieję będzie nadal przynosić skutek w postaci zwycięstw w następnych spotkaniach.

Iskra Głogoczów : P.Mistarz – J.Piwowar ( 45. Tomasz Buraczek), Mariusz Buraczek, K.Księżarczyk,R. Wajda – Grzegorz Buraczek,D.Basista (65. K.Chrobak), Marcin Starowicz, A.Gołąb (45.G.Kryca)-Łukasz Starowicz (55.Jarosław Starowicz), K.Rączka